Autor: Marika Kubiak

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Choroba mortona


Obolałe stopy to problem wielu Polaków. Niestety kłopot ten często bywa bagatelizowany. Składamy go na karb zabiegania, szybkiego trybu życia. Czy słusznie? Niekoniecznie.  Nierzadko wspomniane dolegliwości są oznaką poważniejszych problemów zdrowotnych. Dowodów na potwierdzenie przywołanej tezy nie trzeba daleko szukać. Lista schorzeń jest bardzo obszerna. Na pierwszy plan wysuwa się choroba Mortona, czyli najprościej rzecz ujmując zgrubienie nerwu podeszwowego wspólnego palców na skutek długotrwałego ucisku i postępującego stanu zapalnego.

A wszystko zaczyna się dość niewinnie – od niewielkiego mrowienia w palcach, które nasila się przy wykonywaniu takich czynności jak: chodzenie, bieganie, skakanie czy chociażby stanie. Po krótkim odpoczynku dolegliwości ustępują, by powrócić ze zdwojoną siłą, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja  (na przykład, mycie okien, prasowanie, spacer po parku).  Z czasem zwyczajne drętwienie przeradza się w przeszywający, piekący ból, który znacznie utrudnia, a niekiedy wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Wówczas jedynym wyjściem staje się wizyta w gabinecie ortopedycznym i podjęcie właściwego leczenia. Dobór odpowiednich metod terapii jest kwestią indywidualną. Z reguły jednak najpierw sięga się po środki mniej inwazyjne niż nóż chirurgiczny (wkładki ortopedyczne odciążające stopy, wygodne obuwie na płaskim obcasie, ćwiczenia rozluźniające napięte mięśnie, dieta zmniejszająca ryzyko otyłości). Kiedy ani rehabilitacja ani zmiana dotychczasowych złych nawyków nie przynosi pożądanej poprawy, konieczna staje się operacja, dekompresja albo resekcja fragmentu nerwu).

W przeprowadzaniu tego typu zabiegów specjalizuje się Poradnia Stóp. Ma bogate, wieloletnie doświadczenie nie tylko w leczeniu choroby Mortona, ale także wielu innych przypadłości występujących w obrębie dystalnych części kończyn i stawu skokowego. Placówka oferuje szeroko zakrojoną pomoc w doborze wkładek ortopedycznych oraz rehabilitacji – zarówno przed- jak i pooperacyjnej.Inne w pobliżu

Przedwczesny wytrysk ranking

Feromony Rank

Dom Pogrzebowy Liga Gentlemanów